nik_adams: (star)
[personal profile] nik_adams
"А можна, доки ви пишете, я розкажу вірш? Я вам не буду заважати?" "Та ні, читайте будь ласка...", - незмигнувши оком, абсолютно нейтрально сказав я. Ніби все життя тільки тим і займаюся, що о 2-й годині ночі слухаю вірші в кімнаті з покійником. На світі вистачає божевільних. Зрештою, мені хоч хороводи навколо неї води чи нижній брейк крути, твоя ж мати... Ні, я звісно ж розумію - 94 роки, бабуся відмучилася, останні півроку ноги сантиметр за сантиметром зжирала гангрена, але вірші?.. А жінка тим часом почала читати. Склавши долоні на колінах, дивилася кудись убік під стелю, хитала в ритм ногою. То був нехитрий віршик про рідне село покійної бабусі, про те, як вона народилася, виросла, пережила війну, одружилася, народила дітей, втратила чоловіка і знайшла ще одне кохання. Веселі, дотепні строфи про бабусине життя закінчувалися тим, як на мамин дев'яносторічний ювілей з усіх усюд- і з ближніх міст, і з Росії, і з Білорусі з'їзджаються всі її п'ятеро дітей, "і москвич Петро, і Тетянка з Вітебська". Власне, вірш і був складений дітьми до вже згаданого ювілею матері. Весь цей час інша дочка, теж вже не молода жінка, ходила туди- сюди кімнатою, торкалася речей, час від часу підказувала сестрі підзабуті рядки. Я на той час вже все своє дописав і мовчки слухав вірш. Хто зна, може так і треба...


Posted via m.livejournal.com.

Date: 2013-06-05 06:27 am (UTC)
From: [identity profile] wintcor.livejournal.com
Хотел написать "поэзия смерти?", но решил, что правильнее будет - "поэзия жизни".

Date: 2013-06-05 07:08 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Так, "життя". Але ні про яку поезію і мова не йшлася. Боже збав! Це прості як двері, наскрізь сільські і адекватні люди. Вони абсолютно точно знають, що в смерті нема ніякої поезії. Просто перед її лицем вони думають не про втрату, а про те, що було здобуто за довгі роки спільного життя. Тим більше ніякої поезії не було у вірші:). Римована жартівлива розповідь про життя родини, повна посилань на веселі випадки, які добре відомі і близькі їм і зовсім нічого не значать для сторонньої людини. Позбавлений будь-якого пафосу і офіціозу, які б обов'язково мали місце коли б був хоч якийсь натяк на поетичність.

Date: 2013-06-05 07:27 am (UTC)
From: [identity profile] wintcor.livejournal.com
Понимаю, о чем вы, но я не о поэтичности, а именно о поэзии: подобные обстоятельства почему-то вызывают в памяти это слово. Кстати, в переводе с греческого это - "творчество". Хотя, думаю, "спор о терминах" - не для этого случая.

Date: 2013-06-05 07:32 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Та ні, яка суперечка... Це я вас не правильно зрозумів.

Date: 2013-06-05 06:48 am (UTC)

Date: 2013-06-05 11:26 am (UTC)
From: [identity profile] primardo.livejournal.com
Вот мне интересно, это ты мне в настроение попал, или я тебе?
Этот рассказ - ведь не вчера было?

Date: 2013-06-05 11:35 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Якраз учора. В перерві між двома репліками. Ну, точніше вже сьогодні.

Date: 2013-06-05 11:40 am (UTC)
From: [identity profile] primardo.livejournal.com
Вот оно как. Я почему подумал - у меня это уже месяца два...

Date: 2013-06-05 01:05 pm (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
По замыслу автора, пост должен был получиться жизнеутверждающим, но мастерство, видимо, подвело. На такие темы трудно писать, чтобы получалось не депрессивно.

Date: 2013-06-05 01:56 pm (UTC)
From: [identity profile] primardo.livejournal.com
Ты с этим делом завязывай. Кто тебе внушил эти идеи насчет литературы? Кстати, твои рассуждения о морали из той же серии.
Мораль должна быть, но это не значит, что автор обязан к ней читателя тянуть за уши. От литературы требуется только одно - ее должно хотеться читать. А выводы читателя могут не совпадать с выводами автора. Более того, они могут не совпадать с его собственными выводами в более позднем прочтении.
А когда вывод напрашивается, ничего хорошего не выходит. Как это и получилось в моем одобренном тобою посте.
Возможно тебя это удивит, но причина моего поведения была совершенно другой. И никакого отношения к гуманизму и человеколюбию не имела. Скорее, наоборот. Вот так)

Date: 2013-06-05 03:24 pm (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Ладно, другой напишу:). Не стоит в буквальном смысле воспринимать мой трёп про мораль. Морально-нравственное содержание произведения меня, если совсем чесно, мало интересует. Прежде всего я имел в виду, что автор должен осознавать о чём он пишет и что хочет сказать, исходя из этого избирать способы донести свою мысль. Не помню уже, кто внушил мне такие представления, скорее всего учительница русской литературы. Уж больно убедительны были её примеры из классиков. Но вообще ты прав, слишком навязчиво получилось, даже если не принимать во внимание совсем уж откровенное притягивание за уши нашего нашего друга к задуманной теме произведения. Это иначе как хулиганством и не назовешь:). А тот пост был действительно хорош еще и тем, что тема была раскрыта, а пост выглядел целостным.
Edited Date: 2013-06-05 03:27 pm (UTC)

Date: 2013-06-05 12:05 pm (UTC)
From: [identity profile] kotichok.livejournal.com
Колись я з чоловіком просиділа ніч в його друга, в якого тільки-но відійшла дружина.
Була страшна спека, а треба було все робити.
Спочатку лікарі, потім бальзамувальники і т.д.
Люди в ці миті геть інші...

Date: 2013-06-06 06:32 pm (UTC)
From: [identity profile] singularia.livejournal.com
дуже сильно...
(тільки "будь ласка" пишеться окремо;)

Date: 2013-06-06 07:08 pm (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Сором який, добре, що хоч ніхто не бачив. А якби сам у когось таке помітив, ото б насмішок було... Виправляй, будь ласка, і надалі, щоб не доводилося тобі за мене червоніти:) Дякую!

Date: 2013-06-06 07:26 pm (UTC)
From: [identity profile] singularia.livejournal.com
вибачай, це в мене профдеформація))
у себе може й недобачу, зате в когось - глаз-алмаз!
але бувають іще запущеніші випадки: викладачка в універі розказувала, що в молодості розлучилася з хлопцем, бо він їй листи з армії з граматичними помилками писав! терпіла-терпіла, а тоді бац - і все)

Date: 2013-06-06 07:48 pm (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Що й казати, свіже око- велика річ. Це в тебе корисна деформація.:) Я хто зна скільки разів перечитував, але сам так і не помітив. Може воно й краще, що відразу покинула, бо навряд чи щось у них вийшло. Важко будувати якісь близькі стосунки з людиною, яку не поважаєш. Байдуже з якого приводу:)

Date: 2013-07-01 05:19 pm (UTC)
From: [identity profile] vivagor.livejournal.com
Сільські люди прості усюди.

Date: 2013-10-27 09:51 am (UTC)
From: [identity profile] olesandra.livejournal.com
хотіла б я, щоб коло мертвої мене хтось читав, а ще й писав вірші))
Edited Date: 2013-10-27 09:51 am (UTC)

Date: 2013-10-27 10:01 am (UTC)
From: [identity profile] nik-adams.livejournal.com
Боже збав! Хай краще для живої і пишуть і читають:)
Page generated Sep. 22nd, 2017 07:00 pm
Powered by Dreamwidth Studios